Imprezy


- Dni Nasielska (30.06.2012) - Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Nasielskim Ośrodkiem Kultury organizowaliśmy piknik dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów - "Witajcie wakacje".
Odbyły się liczne konkursy i zabawy, w których można było wygrać wspaniałe nagrody. Podczas festynu dopisały humory i pogoda, wszyscy bawili się doskonale.





- Kolonie letnie - Małe Ciche - (18.08 - 31.08.2012) - Fundacja "Bądźmy Razem" przystąpiła w czerwcu b.r. do konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Miejski w Nasielsku na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nasielsk z elementami profilaktyki uzależnień. Wpłynęły trzy oferty, wśród których nasza była najbardziej korzystna. Naboru i kwalifikacji uczestników dokonywał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (36 dzieci).

W dniach 18.08 - 31.08.2012 uczestnicy koloni wyjechali do pięknego pensjonatu położonego u podnóża Tatr, w miejscowości Małe Ciche. Oprócz realizacji programu profilaktycznego dzieci organizowane miały liczne wycieczki turystyczne, podczas których zwiedziły: Rusinową Polane, Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej, Ludźmierz, Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, spacerowali pod Reglami w Zakopanem, byli na skoczni, Krupówkach, Krzeptówkach, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Zobaczyli także Ołtarz Papieski oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku. Byli w Muzeum im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Kolejką wjechali na Gubałówkę, podąrzali Szlakiem Papieskim oraz podziwiali panoramę Tatr. Pojechali również na Bachledówkę, tam zobaczyli rzeźbione wnętrze Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Uczestniczyli w Posiadach u Górocka w Murzasichle, poznając gwarę góralska, piosenki, instrumenty, ubrania i zwyczaje góralskie.

W szóstym dniu pobytu pokonali około 20 kilometrowy szlak do Morskiego Oka przez Wodogrzmoty Mickiewicza. To naprawdę była frajda. Ciężko było, ale wszyscy zostali bohaterami. W jedenastym dniu pobytu udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej i tu wspinaczka do jaskini Mroźnej. Nie było lekko, ale dla turystów z gminy Nasielsk to jeszcze jedno dobre wspomnienie. Wspaniałe kąpiele w Aqua Parku w Zakopanem oraz w wodach termalnych w Szaflarach przywracały kondycję uczestnikom do dalszych wędrówek.

Po wszystkich atrakcjach, nastąpił dzień otrzęsin. Przy blasku księżyca, ognisku i przepysznych kiełbaskach z gorącą herbatą, uczestnicy będący po raz pierwszy na kolonii musieli pokonać swoje słabości i przejść "chrzest bojowy". Było dużo strachu, śmiechu i "oblizywania" paluszków. Piosenką "Gdzie strumyk płynie z wolna" zakończono zabawę.

Niestety 31.08.2012 wróciliśmy do Nasielska, a w poniedziałek 3.09.2012 "Witaj szkoło na wesoło".

Fundacja "Bądźmy Razem" dziękuje za pomoc w zorganizowaniu kolonii:

Burmistrzowi - Grzegorzowi Arciszewskiemu
Pani sekretarz - Marii Kowalskiej
Dyrektorowi MOPS - Monice Nojbert
Robertowi Sajnaj "Lutur" z Lublina
Pani kierownik - Barbarze Jatczak z kadrą
Państwu Annie i Stanisławowi Pawlikowskim w Małych Cichych





- Dzień Otwarty TVP (08.09.2012) - Fundacja "Bądźmy Razem" wspólnie z Zakładem Pracy Chronionej JAN-POL zorganizowała wyjazd osób niepełnosprawnych do siedziby Telewizji Polskiej z okazji jubileuszu 60-lecia jej istnienia. W trakcie zwiedzania była możliwość spotkać się i porozmawiać ze znanymi osobami ze "szklanego ekranu", zdobyć ich autograf i zrobić z nimi zdjęcia. Można było przyjrzeć się z bliska pracy w studio, powstawania ulubionych programów od kuchni, a nawet spróbować swoich sił w realizacji audycji telewizyjnej. Po wyjściu z budynku TVP, cała grupa udała się na plac przed gmachem gdzie odbywał się koncert, była możliwość zobaczenia stoisk z pamiątkami oraz zjedzenia czegoś ciepłego.

Za pomoc w organizacji wyjazdu serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Konerbergerowi (P.P.H.U JAN-POL) oraz Iwonie Bocian-Zaciewskiej (Dyrektor d.s. promocji i markietingu Telewizji Polskiej)


W imieniu Fundacji
Teresa Skrzynecka